ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Ο διευθυντής, το εκπαιδευτικό προσωπικό και οι εκπαιδευόμενοι του τμήματος Αμαλιάδος του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Πύργου, ευχαριστούμε θερμά το Δήμαρχο Ήλιδας κ. Χρήστο Χριστοδουλόπουλο για τη δωρεά τριών (3) ηλεκτρονικών υπολογιστών στο ΣΔΕ Πύργου - Τμήμα Αμαλιάδας.

Πιο συγκεκριμένα, ο Δήμαρχος Ήλιδας δώρισε στο τμήμα Αμαλιάδας του Σ.Δ.Ε., τρείς (3) πλήρεις μονάδες ηλεκτρονικών υπολογιστών, για τις ανάγκες εξοπλισμού του Εργαστηρίου Πληροφορικής, οι οποίες θα βοηθήσουν στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου αλλά και στην ποιότητα εκπαίδευσης των ενήλικων εκπαιδευόμενων.

Επίσης θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά, την αντιπρόεδρο της σχολικής επιτροπής του Δήμου Ήλιδας κα Ελένη Τσόπελα, η οποία βρίσκεται συνεχώς δίπλα μας, για τη διευθέτηση και την κάλυψη όλων των απαραίτητων αναγκών του τμήματος Αμαλιάδας και την επίτευξη της εύρυθμης λειτουργίας του σχολείου.

Σε αυτή τη δύσκολή οικονομική συγκυρία και με δεδομένο το σημαντικό ρόλο που διαδραματίζουν τα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (Σ.Δ.Ε.) στη τοπική κοινωνία, ο Δήμαρχος Ήλιδας έχει σταθεί αρωγός στο έργο του Σ.Δ.Ε. Πύργου - τμήματος Αμαλιάδος, από την αρχή της λειτουργίας του.