Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος: ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ...

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ

ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ

Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Πύργου

Διεύθυνση: 2ο χιλ. Εθνικής οδού Πύργου -Κυπαρισσίας

(1ο ΕΠΑΛ Πύργου).

Τ.Κ. - Πόλη: 27100 Πύργος

Τηλέφωνο: 2621020350

Fax: 2621020350

Πληροφορίες: Αγγελόπουλος  Δημήτριος

Αρ.πρωτ.: 136 / 6-6-2018

Προς: Κάθε ενδιαφερόμενο

ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΟΥ Σ.Δ.Ε. ΠΥΡΓΟΥ

Σύμφωνα με την υπ΄ αριθμ. πρωτ. 136/2897/16-05-2018 (ΑΔΑ: Ψ28746ΨΖΣΠ-ΛΩ9) Απόφαση Ανάληψης Υποχρέωσης, την υπ΄ αριθμ. πρωτ. 603.8/1642/17991/04-06-2018 (ΑΔΑ: ΩΕΣΗ46ΨΖΣΠ-Χ0Σ)  έγκριση δαπάνης και την υπ΄ αριθμ. 5535/329/20-05-2018  (ΑΔΑ: Ψ1ΤΩ46ΨΖΣΠ-ΞΝΛ) απόφαση Δ.Σ. ΙΝΕΔΙΒΙΜ καλούμε κάθε ενδιαφερόμενο που πληροί τις απαιτήσεις της παρούσας πρόσκλησης να καταθέσει προσφορά, για τη διοργάνωση ημερίδας ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας, για την κάλυψη των αναγκών του Σ.Δ.Ε. ΠΥΡΓΟΥ, με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη οικονομική προσφορά, για τη σχολική περίοδο 2017-2018.

1.             ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

Ο προϋπολογισμός της παρούσας ανέρχεται στο ποσό των πεντακοσίων ευρώ (500,00€) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. καιθα βαρύνει το ΤΔΕ της Πράξης: «Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας» (ΣΔΕ) με κωδικό ΟΠΣ 5002546 στο πλαίσιο του Υποέργου 8 «Υλοποίηση του εκπαιδευτικού έργου των ΣΔΕ και υποστήριξη της λειτουργίας τους (ΑΠ 7.– ΛΑΠ).

Προσφορές μεγαλύτερες του προϋπολογισμού θα απορρίπτονται.

2.        ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Οι υποψήφιοι πρέπει να καταθέσουν μία και μοναδική προσφοράσε ΚΛΕΙΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ στην ανωτέρω διεύθυνση, με την ένδειξη:

«Προσφορά για τη διοργάνωση ημερίδας ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης της τοπικής κοινωνίας  του Σ.Δ.Ε. ΠΥΡΓΟΥ», το αργότερο μέχρι την 13/06/2018 ημέρα Τετάρτη και ώρα 19.00 μ.μ.

Η οικονομική προσφορά θα πρέπει να εμπεριέχει τον πίνακα που ακολουθεί, να είναι υπογεγραμμένη και σφραγισμένη από τον υποψήφιο ανάδοχο. Το προτεινόμενο αντάλλαγμα θα προσδιορίζεται στην προσφορά για το σύνολο των ειδών. Οι τιμές θα εκφράζονται σε Ευρώ.

Κριτήριο κατακύρωσης είναι η χαμηλότερη οικονομική προσφορά.

ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Α/Α

Περιγραφή ειδών/ υπηρεσία

Ζητούμενη Ποσότητα

Προσφερόμενη τιμή ανά μονάδα  (μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.)

Συνολικό κόστος (μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.)

Καναπεδάκια με διάφορα τυράκια

150τμχ

Λουκανικοπιτάκια

Μίνι μπριόζ

Ζαμπονοτυροπιτάκια

Πορτοκαλάδα 1,5 Λίτρου*

18 τμχ

Κόκα κόλα 1,5 Λίτρου*

18 τμχ

Ατομικά Γλυκάκια έως 80 γρ.

ΦΠΑ ……%

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ

Κριτήριο κατακύρωσης είναι η χαμηλότερη οικονομική προσφορά.

3.       ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ - ΑΠΟΣΦΡΑΓΙΣΗ

Η κατάθεση θα γίνει το αργότερο μέχρι την 13/06/2018 ημέρα Τετάρτη και ώρα 19.00 μ.μ. και η αποσφράγιση των προσφορών θα γίνει στις 13/06/2018 ημέρα Τετάρτη και ώρα 19:30 μ.μ. στο κτίριο που στεγάζεται το Σ.Δ.Ε. ΠΥΡΓΟΥ στο γραφείο του Διευθυντή επί της οδού 2ο χιλ. Εθνικής οδού Πύργου -Κυπαρισσίας (1ο ΕΠΑΛ Πύργου)

Για πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται : Σ.Δ.Ε. ΠΥΡΓΟΥ, τηλέφωνο: 2621020350, fax : 2621020350email:mail@sde-pyrgou.ilei.sch.gr

Σε περίπτωση λήψης λιγότερων των τριών προσφορών ο διαγωνισμός κηρύσσεται άγονος και γίνεται επανάληψη της διαδικασίας της πρόσκλησης τουλάχιστον μία φορά.

4.       ΠΑΡΑΛΑΒΗ - ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ:

Η παραλαβή της διοργάνωσης της ημερίδας θα γίνει από τον Διευθυντή τουΣ.Δ.Ε ΠΥΡΓΟΥ,  ο οποίος θα συντάξει σχετικό πρακτικό παραλαβής.

Η πληρωμή από το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. θα γίνει μετά την υπογραφή του σχετικού πρακτικού παραλαβής και την  προσκόμιση του νόμιμου τιμολογίου  από  τον  Ανάδοχο, σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις.

Θα γίνει παρακράτηση φόρου εισοδήματος σύμφωνα με την ισχύουσα Φορολογική Νομοθεσία.

Ο  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ Σ.Δ.Ε. ΠΥΡΓΟΥ

Δημήτριος Αγγελόπουλος ΠΕ03